Dlaczego nie dotrzymujemy postanowień noworocznych?

Postanowienia noworoczne

finansowybudzik, postanowienia noworoczne

Jak zrealizować swoje postanowienia

Dlaczego nie dotrzymujemy postanowień noworocznych

1. Jak wyznaczać postanowienia noworoczne

Jakie mamy noworoczne postanowienia? To zależy od nas samych.

Najczęściej chcemy schudnąć, przestać palić, podszkolić język, wyjechać na wakacje, zmienić auto, zaoszczędzić.

 Sukces noworocznego postanowienia tkwi w wytrwałości, sile charakteru oraz przygotowaniu się do tego, by zrealizować swoje cele. Musimy pamiętać, że noworoczne postanowienie obejmuje całe 12 najbliższych miesięcy. Jeśli powinie nam się noga to nie musimy od razu rzucać naszego postanowienia i spisywać na straty całego roku

W jaki sposób oszczędzać finansowybudzik
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+

Jeśli upadłeś, powstań, przeanalizuj błędy i zacznij jeszcze raz. Jeśli widzisz, że rzucenie palenia udaje się tylko przez kilka dnia a później wracasz do tego samego rytmu to zastanów się, czy palisz, bo lubisz, denerwujesz się, masz do tego towarzystwo, itd. Tak samo z dietą, jakie okoliczności powodują jej łamanie.

Prawdziwe postanowienia powinny dotyczyć tego, co jest zależne tylko od nas. Waga, nałogi, bycie niemiłym dla innych to rzeczy, które możemy zmienić sami. Czemu nam się nie udaje?

Być może w naszym środowisku nikt nie robi noworocznych postanowień i stąd czujemy taryfę ulgową dla swoich odstępstw albo jesteśmy mało wytrwali i poddajemy się już po pierwszych porażkach zamiast walczyć do końca.

2. Masz sporo czasu

12 miesięcy, 365 dni w roku to naprawdę bardzo długo. Cztery pory roku, które w ciągu tych 12 miesięcy obserwujemy symbolizują też człowieka, tak jak przyroda budzi się z zimowego snu, rozkwita, aby następnie zrzucić liście i przygotować się do kolejnego odpoczynku, tak człowiek powinien zaplanować swoje działania (postanowienia), stopniowo realizować mniejsze cele, aby na lato wybuchnąć dojściem do rekordu.

W jaki sposób oszczędzać finansowybudzik
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+

Wędrówki w góry nie zaczyna się od Mont Everestu, ale od małych górek, dzięki którym wyrobimy kondycję, która pozwoli zobaczyć świat znad chmur. Najpierw kilka papierosów w ciągu tygodnia, później w ciągu dnia, najpierw mniej fast foodów, więcej spacerów, a z czasem ćwiczenia i utrata wagi

Mamy całe 12 miesięcy, 12! Nie tylko styczeń, w którym jeśli nie przestaniemy palić to darujemy sobie postanowienie i w grudniu 2019 okaże się, że w naszym życiu nie zmieniło się nic co założyliśmy. Miarą naszego sukcesu jest nie środek roku, czy jego pierwsze miesiące, ale 31.12.2019. To wtedy dowiemy się, czy nasze postanowienia są zrealizowane.

Share This