Porady dla opornych w oszczędzaniu

finansowybudzik,porady w oszczędzaniu

W jaki sposób oszczędzać

Poznaj 5 praktycznych porad dla opornych w oszczędzaniu

Skoro tutaj jesteś to oznacza, że chcesz zacząć oszczędzać pieniądze, a może nawet już próbowałeś, ale nic z tego nie wynikało. Dlatego już za chwilę poznasz 5 praktycznych porad, które sprawią, że oszczędzanie stanie się łatwiejsze.

W jaki sposób oszczędzać finansowybudzik
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+

1. Korzystaj z usługi typu smart saver

Ta usługa pozwoli Ci na odkładanie pieniędzy na osobne konto w automatyczny sposób. Polega na przelewaniu określonego procentu od kwoty wykonywanej transakcji online czy też kartą lub jej zaokrąglenia na rachunek oszczędnościowy. Usługa typu smart saver sprawi, że powoli zaczniesz dostrzegać efekty oszczędzania drobnych kwot, które z czasem złożą się na większą. Jeśli jeszcze jej nie wykorzystujesz to polecam Ci to zrobić jak najszybciej.

2. Kup sobie świnkę skarbonkę

Być może na Twojej twarzy pojawił się uśmiech, ale to skuteczna metoda, która pozwala wyrobić nawyk oszczędzania pieniędzy. Oczywiście świnkę równie dobrze może zastąpić inny przedmiot. Natomiast najważniejsze jest, abyś ustalił, że do swojej skarbonki będziesz wrzucał codziennie monetę: 50 gr, 1 zł, 2 zł lub 5 zł. Jeśli jesteś osobą oporną na oszczędzanie to zacznij od małych kwot, bo to sprawi, że z czasem zaczniesz racjonalnie podchodzić do swoich finansów osobistych.

W jaki sposób oszczędzać finansowybudzik
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+

3. Stałe zlecenie oszczędzania

W jaki sposób oszczędzać finansowybudzik
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+

Zapytaj w swoim banku o usługę systematycznego przelewania określonej kwoty pieniędzy z rachunku osobistego na konto oszczędnościowe. Ta metoda przynosi dwie główne korzyści. Po pierwsze: kwota na rachunku oszczędnościowym zacznie się powiększać z każdym miesiącem, co sprawi, że zobaczysz efekty. Po drugie: na rachunku osobistym znajdzie się mniej pieniędzy przez co zaczniesz wydawać tyle, ile masz i przekonasz się, że jest to możliwe. Pamiętaj, że kwota, która co miesiąc ma wpływać na konto oszczędnościowe powinna być odpowiednia dla Ciebie, bo nie chodzi o to, żebyś mocno zaciskał pasa, ale o to, abyś nauczył się zarządzać swoim budżetem.

4. Odkładaj każde 2 zł z portfela

Po prostu ustal, że każde 2 zł, które znajdzie się w Twoim portfelu będzie wędrowało do skarbonki, bo to sprawi, że zaczniesz coraz mocniej wyrabiać nawyk oszczędzania. Jeśli 2 zł wydaje Ci się zbyt dużą kwotą to proponuję Ci odkładać monety o mniejszym nominale, np. 1 zł lub 50 gr. Ważne, żebyś robił to systematycznie i był uczciwy wobec siebie. A gdy te 2 zł wyda Ci się małą kwotą do oszczędzania to zacznij odkładać 5 zł i więcej. Stopniowo zwiększaj kwotę, aby przyzwyczaić swój umysł do odkładania pieniędzy.

5. Kolejny rachunek do zapłacenia

W jaki sposób oszczędzać finansowybudzik
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+

Jeśli już opanujesz poprzednie metody to zacznij traktować oszczędzanie jako kolejny rachunek do zapłacenia i po wypłacie przelewaj np. 10% przychodów na rachunek oszczędnościowy. Nie wiem czy już zacząłeś się domyślać, że to sprawi, iż Twój umysł zacznie racjonalnie zarządzać pieniędzmi, które pozostaną na Twoim koncie. Oczywiście nie może to być kwota, która spowoduje mocne zaciśnięcie pasa lecz kwota, która spokojnie pozwoli Ci odkładać pieniądze i nie zniży znacząco standardu życia.

Poznałeś 5 sposób oszczędzania pieniędzy i teraz czas na ich zastosowanie w praktyce. Zakładam, że skoro przeczytałeś te porady do końca to poważnie podchodzisz do swojego budżetu, dlatego zapraszam Cię do systematycznego odwiedzania naszego bloga, bo znajdziesz tu praktyczne porady, które nauczą Cię zarządzać swoimi finansami i w przyszłości osiągnąć wolność finansową.

Share This